Přeskočit navigaci

LOGAN - napsali o voze

Dacia Logan o svých kvalitách rychle přesvědčí - Tržní podíl Škody na domácím trhu je už léta takřka padesátiprocentní, což nedává ostatním výrobcům spát. Ambici stát se u nás prodejním bestsellerem má nový model, od nějž by to ještě nedávno asi nikdo nečekal - Dacia Logan. Důvodů pro toto tvrzení je hned několik. Za prvé je to velmi příznivá cena začínající na 199.900 korunách, za další i užitné vlastnosti vozu, výběr motorů i jízdní vlastnosti. V neposlední řadě se na tom všem podepisuje i skutečnost, že nová dacia vznikla stoprocentně v režii Renaultu, který ji už několik let vlastní a chce ji proměnit v konkurenceschopnou značku. Tak jako naložil Volkswagen s českou Škodou... (METRO magazín, 12. listopadu 2004)

Sáhněte po novém loganu! Dacia: 190 tisíc za kus? - Nejvyšší šéf francouzské automobilky Renault Louis Schweitzer se veřejně přiznal, že byl neústupný. „Stanovil jsem maximální cenu na 5000 eur a trval na svém. Přestože měli konstruktéři tendenci nové auto vylepšovat, byl jsem tvrdohlavý. Vím, byla to obrovská výzva a mnozí nevěřili, že se ji podaří naplnit. Nakonec jsme vyhráli," prohlásil. (Jaroslav Vít, Blesk, 17. června 2004)

Test Lidových novin - Logan je solidní a za hubičku - Silnou stránkou loganu je více než pětisetlitrový zavazadlový prostor. Lákavá je však i nízká cena. (Petr Benzl, Lidové noviny, 30. března 2004)

Auta do 300 tisíc – Dacia Logan - Asi nejlepší volba mezi poměrem ceny a užitné hodnoty v současné době na českém trhu. (Metro, 30. března 2005)